WYJAZD ZAWODOZNAWCZY DO ELEKTROWNI BEŁCHATÓW

2018-03-12

22 stycznia br. został zorganizowany wyjazd zawodoznawczy do Elektrowni Bełchatów

Na zdjęciu: uczestnicy wyjazdu zawodoznawczego z przewodnikami.

brali w nim udział uczestnicy projektu, uczniowie drugich klas technikum Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie o profilu technik elektryk, technik mechatronik, technik mechanik.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jedną z największych w Europie elektrowni opalanych węglem brunatnym. Wśród wytwórców energii elektrycznej w kraju warto nadmienić, że roczna produkcja energii stanowi ponad 20% produkcji krajowej. Grupa zwiedzała maszynownię, obejrzała podajniki węgla, energetyczne kotły, turbinę, nastawnię, czyli centrum dowodzenia blokiem (imponujące!), stanęła u stóp 300-metrowego komina przy którym wysłuchała wielu ciekawych historii związanych z rozbudową, modernizacją przedsiębiorstwa.