WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ - WEŹ UDZIAŁ W NASTĘPNYCH EDYCJACH PROJEKTU

2018-03-12

Rozwój edukacji zawodowej w powiecie chrzanowskim poprzez utworzenie CKZ i rozszerzenie oferty edukacyjnej w obszarze głównym elektryczno- elektronicznymi pomocniczym mechaniczno-górniczym.

Szczegółowe informacje: Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie, ul. Fabryczna 27,
32-500 Chrzanów, tel. 32-623-26-09, www.pcechrzanow.edu.pl

ZAPRASZAMY do udziału w projekcie !

Czas trwania projektu : II kw. 2017 r. do III kw. 2020 r. trwa realizacja projektu pn. „Rozwój edukacji zawodowej w powiecie chrzanowskim poprzez utworzenie CKZ i rozszerzenie oferty edukacyjnej w obszarze głównym elektryczno- elektronicznymi pomocniczym mechaniczno-górniczym”.
W ramach Centrum Kompetenji Zawodowych projekt realizują Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie oraz Zespół Szkół w Libiążu. Od stycznia 2018 r. organizowane są bezpłatne kursy, szkolenia oraz zajęcia zawodoznawcze dla uczniów z województwa małopolskiego kształcących się w obszarach: elektryczno-elektronicznym i mechaniczno –górniczym:

Kursy przygotowujące do uzyskania certyfikowanych uprawnień zawodowych :
-Kurs SEP, który rozpoczął się w PCE 12 stycznia 2018 r. i zakończy się 16 marca br. 35 godzinny kurs dla 10 uczestników cieszy się dużym zainteresowaniem. Rozpoczęcie następnej edycji przewiduje się w okresie od kwietnia do czerwca 2018 r. tj. I półrocze 2018 r. Kolejne dwie edycje planuje się w II półroczu 2018r.
- KURS prawa jazdy kat. B realizowany jest od 05 lutego br. w Ośrodku Kierowców „LUZ” w Chrzanowie i będzie trwał do 31 sierpnia 2018r. Od 28 lutego dziewięciu uczestników rozpoczęło zajęcia praktyczne po mieście .
-KURS Operatora wózków jezdnych z wymianą butli gazowych – zlecony firmie BEHAP-BUD Trzebinia. Kurs trwa od 14.02.2018 do 06.03.2018 r. Piętnastu uczestników zakończy kurs egzaminem zdobywając certyfikowane uprawnienia zawodowe.
- KURS Operatora wózków widłowych z wymianą butli gazowych – realizowany również przez firmę szkoleniową BEHAP-BUD z Trzebini trwający od 13 lutego zakończył się dla 14 uczestników pomyślnie zdanym egzaminem końcowym w dniu 23 lutego br.

Ruszyły kursy umiejętności zawodowych realizowane w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie oraz w Zespole Szkół w Libiążu.
-Kurs programowania sterowników PLC z zastosowaniem w układach sterowania; kurs trwa od 09 stycznia br. i zakończy się 15 maja 2018 r. W zajęciach uczestniczy 6 uczestników.
-Sukcesywnie od 5 marca br. są uruchamiane kursy z programowania sterowników PLC z zastosowaniem w układach sterowania, kurs montażu i uruchamianie układów elektropneumatycznych, kurs projektowania i programowania układów mechatronicznych, w których będzie uczestniczyć po 6 uczniów. Wkrótce uruchamiane będą również kursy operatora obrabiarek CNC oraz Kurs Maszynowa obróbka skrawaniem ( tokarz). W każdym z tych kursów będzie uczestniczyć po 6 uczestników projektu.

Pod koniec stycznia 2018r. przystąpiono do realizacji Kursów z oprogramowań inżynierskich:
-Kurs Obsługa programu SOLID EDGE rozpoczął się 24 stycznia br. w Zespole Szkół w Libiążu i będzie trwał do 13.03.2018 r.
- Kurs Obsługa programu AUTOCAD rozpoczął się 7 lutego br. w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie i będzie realizowany do 9 maja 2018 r.
Pozostałe kursy ZERO OSN dla 2 grup będą realizowane od 19 marca br. do 31.05.2018 r.

Od stycznia 2018 r. do 31 maja w wymienionych szkołach ponadgimnazjalnych są realizowane zajęcia z języka angielskiego zawodowego oraz z języka niemieckiego zawodowego.

Uczestnicy projektu otrzymują również wsparcie edukacyjno- zawodowego.
Szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów zawodowych uczniowie z PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu otrzymują stypendia naukowe w wysokości 600 zł/miesięcznie przez okres 10 miesięcy w roku szkolnym.
Doradcy zawodowi udzielają uczestnikom konsultacji indywidualnych oraz prowadzą zajęcia grupowe, dodatkowo organizują wyjazdy zawodoznawcze.